Kaip vyksta tėvų, vaiko ar paauglio konsultavimas?

Pirmoje konsultacijoje susitinkama tik su tėvais arba kartu su vaiku/paaugliu. Kitos konsultacijos vyksta tik su vaiku ar paaugliu, periodiškai pagal poreikį susitinkant su tėvais. Neretai konsultacijos su psichologu vyksta tik su tėvais, nekonsultuojant vaiko. Psichologinių konsultacijų forma ir konsultavimo proceso trukmė priklauso nuo patiriamų sunkumų ir  turimų lūkesčių.

Prieš pirmą konsultaciją svarbu vaiką ar paauglį nuraminti ir suteikti informacijos apie psichologo teikiamas paslaugas, paaiškinti, kodėl vaikas pas jį eis, kaip psichologas gali jam padėti ir ko vaikas ar paauglys gali tikėtis konsultacijų metu.

Kaip paruošti vaiką ar paauglį konsultacijai?

Mažiems vaikams dažniausiai sunku žodžiais įvardinti tai, ką jie jaučia, išgyvena ar patiria, tad konsultacijose naudojami dailės terapijos metodai, žaidimo elementai, kas padeda vaikams atsiskleisti, išgyventi, išmokti naujų elgesio modelių, sustiprinti pasitikėjimą savimi ar išspręsti kitus sunkumus. Su paaugliais konsultacijų metu daugiau kalbama, tačiau jie taip pat mielai užsiima dailės terapijos ar kitomis veiklomis.